TUFAK GENÇLİK KULÜBÜ TRT2 EKRANLARINDA

TUFAK Turizm Folklor Araştırma Kurumu Derneği Avrupa Gönüllü Hizmeti Proje Koordinatörü Serdar Yılmaz 29.03.2007 Çarşamba günü saat 19:10 ‘da yayınlanan “Avrupa Vizyonu” programı içersinde yer alan“Gençlerin Avrupa’sı” programının canlı yayın konuğu oldu.
Programda Derneğimiz Avrupa Birliği Gençlik Programı Eylem 2 Avrupa Gençlik Hizmeti çerçevesinde devam eden “ Halk Dansları ile Paylaşım” başlıklı Ev Sahipliği  projemiz tanıtıldı. Proje kapsamında yer alan Fransız gönüllümüz Lydia Zeghmar ile yapılan röportaj da program sırasında izleyicilere sunuldu.

Proje Koordinatörümüz Serdar Yılmaz  Eylem 2 ile ilgilenen gençlere  yönelik önemli bilgileri ve izlenmesi gerekli süreçleri program içersinde anlattı. Ayrıca temelinde Halk Oyunlarımız ve Halk Kültürümüz olan projemize gösterilen ilgi ve başarıları program sırasında paylaştı.“Avrupa Vizyonu” Avrupa Birliği'ne üyelik süreciyle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik olarak hazırlanan , üye ya da aday ülkelerin söz konusu süreçteki deneyimlerini aktarmanın yanısıra; Türkiye ile üye ya da aday ülkeler arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri ortaya koyarak, uyum sürecinde yapılması gerekenleri tartışmayı amaçlayan bir program..