TARİHÇEMİZ

Halk oyunlarımızın, halk müziğimizin ve kültürel değerlerimizin araştırılması, derlenmesi ve yeni nesillere aktarılması, ülkemizin yurt dışında tanıtılması bu yolla ülke kültürüne ve turizmine katkıda bulunması amacı ile 1958 yılında kurulan TUFAK, 59 yıldan beri çalışmalarını bu amaçlar doğrultusunda ve tamamen amatörce ve kesintisiz sürdürmektedir.

Ülkemiz adına görevlendirildiği üç uluslararası yarışmanın üçünde de, 1968 yılında Tunus "Kartaca Festivali"nde, 1981 yılında Fransa "Dijon Festivali"nde, 1983 yılında Çekoslovakya "Zwollen Festivali"nde "Dünya Birinciliği" unvanını kazanarak amaçları doğrultusunda görevlerini en iyi şekilde yerine getirmenin haklı gururunu ve sevincini yaşamıştır.

2005 yılından itibaren de, Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projelerini gerek ülkemizin çok farklı yörelerinde, gerek ise yurtdışında yoğun ve çok başarılı olarak uygulamaya başlayan ve hala büyük bir ivme ile devam eden kulübümüz ,bu konuda yaptığı çalışmalarda bir çok resmi ve özel kurumlardan başarı plaketleri ve yazılı övgüler almaktadır.

Aynı coşku ve amatör ruhla çalışmalarımızı sürdürdüğümüz bu 59. yılın sonunda, tamamen amatörce ve özveriyle yıllarca yapıla gelen bu onurlu çabaya, geçmişte ya da hala emek veren tüm büyüklerimize, arkadaşlarımıza ve ailelerine "Güzel Ülkemiz ve TUFAK için nice 59. yıllara" diyerek sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Derneğimizin Kurucuları :

Fuat POLAT, Suavi SAVCI, Ahmet BARAN, Yaşar BATUR, Aydın POLAT, Oktay GÜNKUT


İLETİŞİM

AB GENÇLİK SAYFAMIZ

ATATÜRK HALK BİLİMİ VE FOLKLOR

HALK OYUNLARI HAKKINDA BİLGİLER

KALBİMİZDE YAŞAYAN TUFAK'LILAR

               

GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ AVRUPA GENÇLİK PROJELERİMİZ