Duyurular


Merhabalar,

Biz, TUFAK GENÇLIK KULÜBÜ olarak , Avrupa Gençlik Projelerinin Türkiye koordinatörü olan DPT Ulusal Ajans (www.ua.gov.tr)tarafından  resmen onaylanmış ev sahibi ve gönderen kuruluş olarak çalışmaktayız.Eğer arzu ederseniz size de Avrupa Gençlik Değişim Projeleri çalışmalarında her konuda  zevkle yardımcı olmayı  arzu ederiz.Onaylanmış EVS (Avrupa Gönüllü Hizmetleri) projelerine ulaşıp,  ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linke bağlanabilirsiniz.

http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm

 Bu  veri tabanından gönüllünün kendisine uyan  projeleri seçmesi ve ilgili kurumlara kendi CV ve motivasyon mektubu ile gönderici kurulusun (STK) referans mektuplarının gönderilmesi gereklidir. Cv ve motivasyon mektubunuzun hazırlanması aşamasında eğer  ihtiyaç duyarsanız ayrıca bu konuda size yardımcı olmaya çalışırız.

Avrupa Gönüllülük Hizmetinin sürecini size kısaca açıklamaya çalışalım.

1. Gönüllünün proje bulması ve müracaatı

2. Ev sahibi kuruluşun onayı

3. Gönderici kuruluş olarak bizim devreye girmemiz

4. Gönderici kuruluş olarak ev sahibi kuruluş ile görüşmeler

5-Ev sahibi ve Gönderici kuruluşlarca ayrı ayrı Proje hazırlanması ve kendi Ulusal  Ajanslarına sunulması

6. Her iki Ulusal Ajansın projeyi onaylanması ile gönüllünün gönderilmesi işlemlerinin    başlaması ve proje finansman toplamının % 75'inin aktarılması

7. Ön ziyaret (gerekli görüldügü taktirde)

8. Vize ve sigorta işlemleri

9. Gönüllünün Ulusal Ajansta Gidiş Öncesi Eğitime alınması

10. Gönüllünü gidişi

11. Gönüllünün dönüşü ve final raporunun hazırlanması ve onay için Ulusal Ajansa sunulması

12. Nihai Raporun Ulusal Ajans tarafından onaylanması ve kalan % 25 finansmanın aktarılması

Kısaca açıklamaya çalıştığımız gibi gönüllünün gidişi, belki de tüm işlemlerin en kolay tarafı olmakta, esas olarak ,öncesi ve sonrasında  sırayla ve tam olarak yapılması gereken işlemler zaman almaktadır.

Aklınıza gelebilecek diğer sorularınızla ilgili olarak lütfen kulübümüzün EVS takımıyla irtibata geçmekte tereddüt etmeyiniz.

Eğer Ankara'da ikamet ediyorsanız lütfen yüzü yüze bilgi alıp, tanışmak için bizimle temasa geçiniz.

Kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.

Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesi (AGH) Arayanların Dikkatine !

Avrupa Gönüllü Hizmeti Veritabanı'nda Türkiye'den katılımcı arayan 47 proje bulunmaktadır. Bu projelera başvurmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1) AGH hakkında bilgi sahibi olmak için, http://goo.gl/i0eUGe  linkini ayrıntılı bir şekilde inceleyiniz.

2) Europass CV formatında öz geçmişinizi hazırlayın. https://goo.gl/huSIYladresinden CV formatına ulaşabilirsiniz. CV'nizi İngilizce hazırlayın.

3) Projeniz için motivasyon mektubunuzu hazırlayın.(ingilizce) Mektubun nasıl hazırlanacağına http://goo.gl/4GH1DK linkinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca gurubumuzun dosyalar kısmından da örnek dökümanlara ulaşabilirsiniz.

4) Gönderici kuruluşunuzu bulun. http://youthart.org.tr/evs linkinden gönderici kuruluşunuza ulaşabilirsiniz. (Farklı bir derneği de gönderici kuruluş olarak seçebilirsiniz. Ancak Kuruluşunuzun mutlaka AKREDİTASYONU bulunması gerekir.)     

5) http://goo.gl/Hvd4I4 linkinden 47 projeye ulaşabilirsiniz.